Dönüşüm Arttırma Sistemi  ile Ziyaretçilerinizi Şaşırtın!

E-ticaret sitenizin performansını değerlendirmenin en önemli noktası sitenizde ne kadar dönüşümün gerçekleştiğidir!  E-ticaret sitenize gelen ziyaretçileri ürün almalarına teşvik etmek amacıyla kampanyalar, indirimler ve çeşitli fırsatlar sunabilirsiniz. Ama önemli olan bu fırsatları onlara nasıl sunduğunuzdur. Ziyaretçilerinizi yormadan, direkt sonuca ulaşmaları için teşvik etmenin en yeni ve etkili yolu ise ziyaretleri kârlılığa dönüştürmenize yardımcı olacak olan ''Dönüşüm Arttırma Sistemidir'' 

 Dönüşüm arttırma sistemi ile sitenizin herhangi bir sayfasında, belirli bir sürenin üstünde kalan tüm ziyaretçilerinize kampanyanızla ya da indirimlerinizle ilgili pop-up süprizi yaparak onları şaşırtabilir ve sitenizle olan etkileşimlerini arttırabilirsiniz.

Örnek bir kampanya yapısı ve dönüşüm arttırma sistemi ekran görüntüleri aşağıda ki gibidir,

  • Gelişmiş kampanya modüllerinden herhangi bir tanesini kullanarak, kampanyanızı hazırlamalısınız. Bu ürüne özel bir kampanya olabilir,
  • Kampanya Örneği; Bej Trençkot'u alana mavi bayan ayakkabı hediye;
  • ** Kampanyanın dönüşüm arttırma sistemi içindeki kampanya alanında yer alması için şablon parametresini aktif etmeniz gerekli.

Kısaca Sistemin Çalışma Sistemi : İstediğiniz sayfa da kampanya ile bağlantılı pop-up çıkartmaktır.

Yönlendiren Url : Örnek verecek olursak Üye girişi yapmak isteyen bir kişi ana sayfaya geldiğinde kampanya pop-up çıkarmak istiyorsanız. Bu alanahttp://alanadı/ UyeGiris.aspx yazmanız gerekmektedir. Kullanıcı üye girişi yapmadan ana sayfaya geldiğinde diğer koşullalar da uygunsa pop-up çıkacaktır.

Bulunduğu sayfa url : Kampanya pop-up'nın çıkmasını istediğiniz sayfa url yazmanız gerekmektedir. Anasayfada çıkmasını istiyorsanız sadece / yazmanız yeterlidir. Diğer sayfalar için de alan adı kullanmadan aşağıda belirttiğimiz gibi kullanabilirsiniz.

Sayfa Çıkış Uyarısı : Bu alan aktif olduğunda sitede ve sayfa geçirilen süre parametreleri pasif olmaktadır. Kullanıcı sayfadan çıkmaya çalıştığında kampanya tetiklenerek pop-up çıkmaktadır.

Kampanya : Teklif ile ilişkili kampanyayı atayabilişiniz. Buraya sadece aktif olan kampanyalar gelmektedir.

İçerik : Pop-up içerinde çıkacak olan metin ve görselleri ekleyebilirsiniz.

Teklife Evet Denildiğinde; Kullanıcı giriş yapmışsa teklife tanımlanan kampanya kullanıcıya atanır. Eğer kullanıcı giriş yapmamışsa kabul ettiği teklifler(birden fazla olabilir) sistemde saklanır. Üye girişi yaptıktan veya üye olduktan sonra atama işlemi yapılır.

 Teklife Hayır Denildiğinde; Teklif kullanıcıya bir daha gösterilmez.

Sistemle bağlantılı Ürüne özel kampanya örneği aşağıdaki gibidir,Dönüşüm Arttırıcı Sistem Panel Görünümü; İçeriği metin dışında, görsel ya da video ile de zenginleştirebilirsiniz.Kampanyalı Ürün Sayfası ve Dönüşüm Arttırıcı Sistem Görünümü; Kampanya kurallarına göre  oluşturulan banner, sayfada geçirilen süre sonrası ziyaretçinin karşısına çıkarılmaktadır.Dönüşüm Arttırıcı Sistem hakkında detaylı bilgi için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.