E-Ticaret Siteleri için Hashtag (#) kullanma ipuçları

Hashtag, Facebook, GooglePlus, İnstagram, Twitter ve benzeri sosyal ağ servislerinde, ''#'' bir kelime ya da tümcenin başına eklenerek oluşturulan bağlantıya verilen isimdir. ''#'' Sembolünün kelime veya kelime grubunun önüne eklenerek oluşturulan bağlantılar, anlık bilgileri kategorize etmeye ve kitlelere ulaştırmaya yardımcı olur

Hashtag(#) tüm sosyal medya araçlarında aynı kullanım amacına sahiptir.Hashtag yardımı ile, kullanıcıların ilgi duydukları konuları takip edebilir ya da sattığınız ürün ya da markalar hakkında bir hashtag (#) ekleyerek aynı konuya ilgi duyan başka bir çok insana ulaşabilirsiniz.

 

Hashtag doğru bir şekilde nasıl uygulanır?

İyi bir strateji ile Hashtag kullanımı E-ticaret siteniz için oldukça etkili olacaktır.  Tek bir sözcük ya da arada boşluk bırakmadan bir sözcük grubunda Hashtag(#) kullanabilirsiniz.Büyük-küçük harf kullanmanız arama sonuçlarını etkilemez. Aşağıda ki örneklerde ki gibi hashtag kullabilirsiniz.

 #online #onlinesatış #bayangiyim #bayan #giyim #Eticaret #eticaretsitesi 

Desteklenmeyen Hashtag Karakterleri

Hashtag kullanırken sayı kullanabilirsiniz #10adetkampanyalıürün  gibi ancak virgül,nokta,ünlem,noktalı virgül,yıldız ve diğer özel karakterler desteklenmedikleri için kullanılamaz.

Doğru Kelimeleri Kullanın

Kullanacağınız Hashtag'ler ürün ve markalarınızla, paylaştığınız içerikle alakalı olmalıdır.Diyelim ki iç çamaşırı satıyorsunuz #ucuziççamaşırı #kampanyalıiçgiyim   gibi hashtag'ler kullanabilirsiniz.İlgili olmayan hashtag'ler kullanırsanız istediğiniz kitleye erişemeyeceğiniz için etkisiz bir hashtag kullanımı olacaktır.