ETİKET YÖNETİMİ

Etiket yönetimi ile birbirinden farklı etiketler oluşturabilir ve bu etiketli ürünlere yönelik farklı kampanyalar kurgulayabilirsiniz. Etiket oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

Ürünler > Etiket Yönetimi sayfasına gelin ve yeni ekle butonu () ile işleme başlayın. Gelen ekrandan etiket tanımı alanından etikete bir isim verin. Örneğin; Sarı etiket, Yüzde 50 indirimli ürünler vb. Etiket sayfasının URL'i bu tanımdan otomatik olarak oluşacaktır. İsterseniz el ile boşta olan bir URL de tanımlayabilirsiniz. Etiket sayfanız için geçerli olacak SEO bilgilerini de girdikten sonra kaydediniz. 

 

Oluşan etiket listeye yeni bir ID numarası ile eklenecektir. Daha sonra isterseniz eylemler bölümünden bu etiketleri düzenleyebilir () veya silebilirsiniz ().

Oluşan etiketin tanımına tıkladığınızda site üzerinde açılacak ve bu etikete bağlı tüm ürünler bu sayfadan listelenecektir. 

Az önce oluşturduğum etiketleri ürünlerime nasıl atayabilir?
. Oluşturduğunuz etiketleri tek tek ürüne atakmak için; Ürünler > Ürün Yönetimi > İlgili Ürünün Düzenle Sayfası () > Diğer Özellikler Sekmesi > Ürün Etiketi alanından atama yapabilirsiniz. 
. Bu işlemi toplu olarak yapmak isterseniz; Ürünler > Toplu Ürün İşlemleri sayfasından istediğiniz filtrelere göre ürünleri listeleyin ve ürün güncelleme alanından istediğiniz etiketi seçerek kaydedin. 

 

 

Toplu Ürün İşlemleri ;

 

 

 Ürünlere birden fazla etiket atayabilir miyim?
. Ürünlere istediğiniz kadar etiket ataması yapabilirsiniz.
Kampanyaların etiketlediğim ürünlerde geçerli olması için ne yapmam gerekmektedir?
. Ürunlere Sıralı Yüzde İndirim Kampanyası,
. Sepette İndirim Kampanyası,
. X Ürün Tek Fiyat Kampanyası,
. X Ürün Al Y Öde Kampanyaları vb. kampanyaları oluştururken sizlere hedef etiket sorulmaktadır. Bu alanda daha önceden oluşturduğunuz tüm etikler listelenecektir. İstediğiniz etiketleri seçtikten sonra kampanya artık o etikli ürünleri kapsamak koşulu ile çalışacaktır.

Etiketli ürünlerimi nasıl duyururum?
İlgili Etiketin üzerine tıklayarak açılan sayfanın URL inden  / işaretinden sonraki alanı alıp (görselde açık renkle belirtilen)   herhangi bir banner'a ya da içerik yazısına ekleyebilirsiniz. Böylece ilgili etikete sahip ürünleri göstermiş olursunuz.

Aşağıda örnekte yer aldığı gibi bir banner  yardımıyla etiketli ürünlere özel kampanyalarınızı ya da fırsatlarınızı duyurabilir içerik sayfası ile kampanya detaylarını belirtebilirsiniz.

** Banner'daki kampanya X ürün tek fiyat kampanya örneğidir.