Kullanıcıların belirli işlemleri ne sıklıkta tamamladığını ölçmek için Hedefler'i kullanın.

Trafik ölçümlemeniz ve sitenizin performansını izlemek ve değerlendirmek için Google Analytics alanını iyi yapılandırmanız oldukça önemlidir. Sizin için değerli olan işlemleri hedef olarak tanımlayarak işletme hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınızı kontrol edebilirsiniz.  Bunlar satış, üyelik, form doldurma vb kullanıcıların yapmasını istediğiniz işlemlerdir. Hedef tanımlamadığınız sürece Google Analytics verilerinizi doğru değerlendirmeniz mümkün olmayacaktır.


 Google Analytics'e giriş yapın ardından Yönetici> Görünüm>  Hedefler'e giriş yapın


.. Sizin için önemli olan hedefleri tanımlamaya başlayabilirsiniz..


..E-ticaret siteleri için tamamlanan dönüşümleri takip etmek için ''Alışveriş Tamamlandı '' seçeneği seçilmektedir. Tabi öncesinde kullanıcı işlemlerini her adımda takip etmek isterseniz diğer adımlar içinde tek tek hedef olarak ekleyebilirsiniz.   Kullanıcılarınızın dönüşümü tamamlarken ki dönüşüm adımlarını görselleştirmek isterseniz dönüşüm hunisini aktif etmeniz yeterlidir. ****Adımlara göre yazılması gereken linkler bir sonraki tabloda yer almaktadır.


 


...hedefinizi tanımladıktan sonra dönüşüm huninizde yer alacak olan adımları sipariş adımlarına göre oluşturabilirsiniz. Tüm paketlerde sipariş adım adresleri aşağıda ki gibidir. Hedeflerinizi de bu uzantılara göre düzenleyebilirsiniz.


 ...daha detaylı bilgi için https://support.google.com/analytics/answer/1012040#goal_types yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.