Ticimax Destek Merkezi

Ne arıyorsunuz?

Instagram Shop

Instagram görsellerinizi sitenize çekebilir ve ürünlere bağlayabilirsiniz.

Ticimax Kurulum Rehberi

Yönetim panelinizden /admin/instashopyonetimi.aspx sayfasına gelin ve instagram kullanıcı adınızı girerek Hesap Bilgilerimi Getir butonuna () tıklayınız.

 

Instagram üzerinden bilgilere erişim kodu üretmek için () butonu ile http://instagram.pixelunion.net/ adresine giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Görselde işaretli alanda bulunan kodu kopyalayın ve yukarıdaki AccessToken alanına ekleyin. İşlemler tamamlandığında Kaydet butonuna () tıklayınız. 
 
 

Yönetim paneliniz ile instagram hesabınızı bağladıktan sonra Resimleri Getir butonuna () tıklayınız. Resimleriniz aşağıdaki alana ürünleriniz ile eşleştirmeniz için gelecektir.  Resimleri isterseniz instagram'a eklenme tarihine göre isterseniz kendiniz tut-sürükle-bırak yöntemi ile sıralayabilirsiniz. Filtreleme alanından ise daha önce ürünleriniz ile eşleştirme yapılmış / eşleştirme yapılmamış seçeneklerine göre görüntüleme yapabilirsiniz.

 


Instagram resimlerime Ticimax panelimde yer alan ürünleri nasıl eklerim?

İstediğiniz instagram görselini üzerine tıklayın ve Ticimax panelinizde bulunan ürün adına göre arama yapın. Ürünü bulduktan sonra "Ürün Ekle" butonunu () tıklayın. Birden fazla ürün eklenecek ise bu işlemi tekrar edebilirsiniz.Yaptığım Düzenlemeler E-Ticaret Sitemde Nasıl Görünecek?

Yaptığınız entegrasyonu sitenizde görüntülemek için /instagramshop sayfasını kullanabilirsiniz. Bu sayfa üzerinde ürünler sizin belirlediğiniz sıra ile görünecektir. Müşterileriniz instagram'dan gelen görsellere tıkladıklarında sizin bir önceki adımda tanımladığınız ürünler ile birlikte görsellerin detayını göreceklerdir.
                                                 
 
Örnek masaüstü görünümü :


Örnek mobil görünümü ;
         


Instagram'da Takip Edin! butonu ile dilerseniz masaüstünden dilerseniz mobil cihazlardan instagram sayfanıza geçiş yapabilirsiniz. Aynı şekilde instagram hesabınızın profil ayarlarından da sitenizinadi.com/instagramshop sayfanızın olduğunu yandaki ekran görüntüsü gibi duyurabilirsiniz.

 

PDF dokümanı için tıklayınız...


Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : info@ticimax.com
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.