Ticimax Destek Merkezi

Ne arıyorsunuz?

Kargo Desi Ayarları

Sisteminizde geçerli olacak kargoların desi bilgilerini gireceğiniz alandır. Bu alana Ayarlar > Kargo Yönetimi sayfasından ulaşabilirsiniz. Kargolarınızın müşterileriniz tarafından görünmesi için mutlaka desi bilgilerinin tanımlanmış olması gerekmektedir.

Kargo ekleme dokümanı için lüften tıklayınız...

DESİ AYARLARI

Yeni kargo ekleme ekranında kargonun temel bilgilerini girdikten sonra "Kaydet" butonuna tıklarsınız ve sizi "Desi Grupları Sayfasına otomatik olarak yönlendirecektir. Ayrıca isterseniz Ayarlar > Kargo Yönetimi sayfasında ilgili kargonun eylemler menüsünde yer alan mavi pasta dilimi sembollü "desi grupları" seçeneği ile de aynı ekrana ulaşabilirsiniz. Bu sayfada ; Açılan sayfada yeni ekle butonuna basarak desi girişlerinizi yapabilirsiniz,

Desi Grup Tanımı: Müşteri tarafında görünmeyecektir. Kendi ayırt edebileceğiniz bir tanım yazabilirsiniz. Örneğin 1-5 desi arası ya da sabit kargo desisi vb.
İlk Desi: Gruba dahil olan ilk desiyi bu alana yazınız.
Son Desi: Grubun son desisini yazınız.
NOT: Desi aralıklarında bir desinin bittiği sayı ile diğer desi aralığı başlamalıdır. Örneğin bu desi grubu 1-5 ise bir sonra ki desi 5-10 şeklinde başlamalıdır. Aksi takdirde yani 6-10 desi girişi yaparsanız 5 desinin karşılığı boş olacağı için sepet toplamı 5 desi olduğunda kargolar çalışmayacaktır.
NOT: Son olarak bir tane de kapamak için desi grubu tanımlamalısınız. Örneğin 10-9999 gibi. Ayrıca sitede geçerli olacak tek bir kargo fiyatı uygulayacaksanız: sadece bir tane 1-9999 aralığında desi girebilirsiniz.
NOT: "1-5 desi arası" ve "5-10 desi arası" olmak üzere iki tane desi girişi yapıldığında "5" desi ikinci gruba dahil olacaktır. Yani 1-5 >>> 1.0000 desi ile 4.9999 arası, 5-10 >>> 5.0000 desi ile 9,9999 arasıdır.
Kargo Kapsamı:
. Hepsi: Türkiye dahil tüm ülkeler için geçerli fiyat tanımlayacaksanız hepsi olarak seçim yapınız.
. Türkiye : Sadece Türkiye içi gönderim yapacaksanız Türkiye olarak seçim yapınız.
. Diğer Ülkeler : Sadece Diğer ülkelere gönderim yapacaksanız diğer ülkeler olarak seçim yapınız. Fiyat: Bu alana da fiyat bilgisini giriniz.

KOLAY DESİ OLUŞTURMA

Ayarlar > Kargo Yönetiminden kargonuzu tanımladıktan sonra ilgili kargoya kolay desi oluştur butonu () ile hızlıca desi girişleri yapabilirsiniz. İlgili butona bastığınızda aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Sayfa üzerinde koşulları belirterek desilerinizi kolay bir şekilde otomatik oluşturabilirsiniz.

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : info@ticimax.com
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.