E-ticaret sitenizde, ödeme adımında ödeme tiplerine yönelik kampanyalar&hediye çeki kampanyaları gibi birbirinden farklı kampanya kurguları bulunur. Ancak kampanyalara ek olarak e-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz en etkili alanlardan biride benzer ürünler tablosudur. Benzer ya da ilgili ürünler tablosu ana ürünün yanında birbirinden farklı ürünleri ya da kampanyalı ürünlerini sunarak sepet tutarınızı arttırmanıza yardımcı olabilirsiniz. Sunduğunuz ürünler ana ürünün bir benzeri olabilir, farklı renk veya modelleri olabilir ya da ana ürünün yanına kullanılabilecek tavsiye ettiğiniz aksesuarlar olabilir. Önemli olan doğru ürünleri seçerek sürekli bu alanları dinamik tutmaktır. Bu ürünlerin stokta olup olmaması da oldukça dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Ayrıca Bu ürünlere bağlı olarak farklı kampanyalarda uygulayabilirsiniz.

Benzer ya da ilgili ürünler tablosu çapraz satış yapmak için en etkili yöntemlerden biridir. E-ticaret sitenizin performansını benzer ürünler tabloları ile arttırabilirsiniz.Ekran Resmi 2016-06-07 09.40.10

Ticimax'ın sunduğu dinamik yapıdaki benzer ürün tabloları ile her ürün için çok kolay bir şekilde benzer ürün tabloları oluşturabilir. Ürün detay sekmeleri modülü ile Birden fazla ilgili ürün tablosu ekleyebilirsiniz.