Optimizasyon İşlemleri

Ayarlar > Optimizasyon İşlemleri sayfasından üyelerin sepetlerinin tümünü ya da belirli bir tarihten eski olanları toplu olarak silebilirsiniz. Bu sayfadan ayrıca Senkronizasyon İşlemleri alanından Entegrasyonlarda yaşanmış ürün, marka, tedarikçi ve varyasyon bazlı hatalar var ise onları toplu olarak düzeltebilirsiniz.

.    Üyelerinizin sepetlerini admin panelinizin anasayfasında görüntüleyebilirsiniz.

 
.    Yukarıdaki ekran bir özet ekranı olup detaylı bir rapor görüntüleme isterseniz "Tümünü Görüntüleme İçin Tıklayınız"
() butonu üzerinden rapora ulaşabilirsiniz.    
 
.    Sisteminizde kayıtlı olan üyelerin sepetleri için otomatik bir silme süresi bulunmamaktadır. Üye sepetini boşaltabilir veya siz bu sepetleri temzileyebilirsiniz.  Sepetlerden ürün çıkarabilmeniz için üç yolu bulunmaktadır.
1.    Ürünler > Ürün Yönetimi > sepetlerin hepsinden çıkmasını istediğiniz ilgili ürünün satırına gelin > Eylemlerin altan yer alan diğer sembolü () üzerinden "Bu Ürünü Tüm Sepetlerden Sil" butonuna ()  tıklayın. Bu ürün tüm üyelerin sepetinden çıkmış olacaktır.
2.    Üyeler/Bayiler > Üye Yönetimi > sepetinin temizlenmesini istediğiniz ilgili üyenin satırına gelin > Eylemlerin altan yer alan "Üyenin Sepetini Sil" butonuna ()  tıklayın. Bu üyenin sepetinden tüm ürünler çıkmış olacaktır.
3.    Ayarlar > Optimizasyon İşlemleri sayfasına gelin ve isterseniz belirli" bir tarihten eski sepetleri isterseniz de tüm sepetleri seçip tek seferde temizleyebilirsiniz.
 

Bu sayfada ayrıca entegrasyonlarda hata yaşanması halinde kullanabileceğiniz bir senkronizasyon modülü de yer almaktadır. Gerekli durumlarda aşağıdaki alanlardan senkronizasyon işlemini uygulayabilirsiniz.