SİPARİŞ AYARLARI

 

Sipariş Ayarları ;  Siparişlere ilişkin aşağıdaki özelikleri seçebileceğiniz Ayarlar > Genel Ayarlar > Sipariş Ayarları sekmesidir.
.    Sipariş E-Posta: Sipariş E-postalarının hangi adrese gönderileceğini bu alandan belirleyebilirsiniz.
.    Siparişlerde Teslimat Tarihi: Bu parametreyi aktif ederseniz kargo seçimine ek olarak bir de teslimat tarihi seçeğini müşterilerinize sunabilirsiniz.
.    Siparişlerde Hediye Paketi Notu: Site yönetim araçlarından ekstra fiyat ekleyenebilir. Hediye Paketi Notu alanı, müşterilere fatura adımında görünür.
.    Sipariş Durumu E-Posta İle Bilgilendirme: Bu parametreleri kapatmanız durumunda sipariş durum güncellemesi yapıldığında, ilgili müşteriye bilgilendirme mailleri gitmeyecetir.
.    Telefonla Sipariş: Bu alandan sitenizde telefon ile sipariş yöntemini aktif ya da pasif yapabilirsiniz. Telefonla sipariş aktif ise bildirimleri admin paneli anasayfanızda Onay / Hareket Bekleyen Siparişler bölümünde Telefonla Sipariş alanından veya Siparişler > Telefon Sipariş Talepleri alanından görüntüleyebilirsiniz. (Telefonla sipariş hakkında detaylı bilgi için : http://destekalani.com/Icerik/telefonla-siparis-59 )
.    Ödemesi Henüz Yapılmamış Sipariş Müşteri Tarafından İptal Edilebilir: Bu parametreyi kapatırsanız müşterileriniz ödeme yapsın ya da yapmasınlar siparişi iptal etmek için size kendi hesabım sayfalarından iptal/iade talebi oluşturmaları gerekecektir. Size gelen iptal iade taleplerini de siparişler > iptal iade talepleri alanından görüntüleyebilirsiniz.
.    Sepette Adet Güncelle Butonu Göster: Müşteriler sepet adımında iken üründe adet değişimi yapsın isterseniz bu parametreyi açabilirsiniz. Şu şekilde bir uygulama olacaktır :  
.    Sepette Ürünleri KDV Dahil Göster: Sepet sayfasında ürün fiyatlarının KDV dahil olan veya KDV dahil olmayan fiyatlarının gösterimini bu alandan ayarlayabilirsiniz.
.    Sepette Ürün Marka Bilgisi Göster: Sepet adımında ürünlerin marka bilgisini gösterip göstermeyeceğinizi bu alandan ayarlayabilirsiniz.
.    Adres Tarifi Aktif: Müşteriler adres bilgilerini sisteme tanımlarken tarif yazacakları ek bir alan açar. Doldurulması zorunlu değildir.
.     Sipariş Adımlarında Ürün Gösterimi: Aşağıdaki görselde sağ tarafta yer alan sipariş özeti kısmı açık mı gösterilsin, kapalı mı gösterilsin ya da hiç gösterilmesin mi seçeneklerini bu alandan ayarlayabilirsiniz.