TAKSİT AYARLARI

Sitenizde kredi kartı ile yapılan alışverişlerde taksit uygulaması yapabilmek için sisteminizde sanal pos kurulumu yapılmış olan bankalara taksit seçenekleri tanımlayabilirsiniz. Ayarlar>Taksit Ayarları sayfasına giriş yaptıktan sonra;
. Banka Adı: Bu alanda tüm bankalar listelenmektedir. Taksit seçeneği girmek istediğiniz bankayı bu listeden seçebilirsiniz.
. Tanım: Sitenizin müşteri tarafında da görüneceği için açıklayıcı olmasına dikkat edin (Örneğin; Tek Çekim, 5 Taksit vb.).
. Taksit Sayısı: Tanımladığınız taksit kaç ise onu belirtmeniz gerekmektedir.
. Artı Taksit Sayısı: Site üzerinde gösterilecek taksit sayısına eklenecek taksit sayısı. Örneğin banka posunuza +2 taksit uyguluyorsa 2 + 2 girerek müşterinin 4 taksit görmesi sağlanabilir. Fakat bankaya 2 taksit olarak gönderilir, bankanın +2 taksit uygulaması ile 4 taksit çekilir.
. Banka Komisyon Yüzdesi: Bu taksit sayısı için müşterinize yansıtmak istediğiniz komisyon değerini  bu alandan belirtebilirsiniz.
. Minimum Tutar: Bu taksit seçeneğinin geçerli olacağı bir minimum tutar var ise bu alandan belirtebilirsiniz.

. Banka Komisyon Maliyet Yüzdesi: Bu alana bankanın bu taksit seçeneği için sizden aldığı komisyon yüzdesini yazmanız gerekmektedir. 

. Son olarak Kaydet butonuna ( ) tıkladığınızda oluşturduğunuz taksit seçeneği aşağıdaki listeye eklenmiş olacaktır.
Taksit seçeneklerinizi daha sonradan düzenleyebilir ( ) ya da sistemden tamamen kaldırabilirsiniz ( ).

 

Not: Bu alana girmiş olduğunuz taksit seçenekleri ürünlerin detaylarında ödeme seçeneklerinde yayınlanacaktır.
Eğer İyzico vb. bir ödeme sistemi kullanmaktaysanız taksit seçeneklerinin ilgili firmadan otomatik olarak çekilip/çekilemeyeceği konusunda teknik destek ekibimizden bilgi alabilirsiniz.