Öncelikle admin girişinden sonra Etiket yönetimi sayfasında etiket tanımlanmalıdır. Örn: Sarı etiketli ürünlerde kampanya yapmak istiyoruz. Sarı diye bir etiket tanımlıyoruz.

Sonra hangi kategorideki ürünlere kampanya uygulanacak ise Ürünler-Toplu Ürün İşlemlerinden o kategori listeletilir ve Ürün Güncelleme alanında en son sıradaki Etiket Ekle bölümünden Sarı seçilir ve ekle denir. Böylece x kategorisindeki tüm ürünlere Sarı Etiketi tanımlamış olduk. ( Tek tek ürünlere de eklenebilir. Ürünün düzenleme ekranında Diğer Özellikler sekmesi altında Ürün Etiketi diye bir parametre mevcuttur.)

Bu tanımlamaların ardından sıra kampanyayı oluşturmaya geldi. X al Y ödeme kampanya ekranında koşulları belirleyip kampanya oluşturulabilir.

a)    Sepet tutarı: bir sepet tutarı limiti var ise giriniz yok ise sıfır kalmalı.

b)    Koşul Adedi: Sepetteki toplam ürün sayısı. (Örn: 4 al 3 öde kampanyası yapacak olalım. Koşul adedi dört (4) girilmelidir.)

c)     Ücretli Ürün Adedi: Koşul adedinde belirlediğimiz ürünlerin kaçı ücretlidir, girilmelidir. ( 4 al 3 öde kampanyası için 3 girilmelidir ki 1 ürünü bedavaya verelim.)

d)    İndirim Oranı: Kampanya için belirlenen indirim oranı girilmelidir. ( 4 al 3 öde kampanyasında 1 ürünü bedavaya vereceğimiz için yüzde yüz ( %100 )indirim oranı girilebilir.)

e)    Hedef Kategori: Kampanyayı belirli bir kategoride ürünlerde geçerli olmak istiyorsanız, kategori seçimi yapılmalıdır. (boş bırakılması durumunda kampanya tüm kategoriler için geçerli olur.)

g)    Hedef Etiket: Kampanyanın geçerli olacağı etiket seçilir. ( Biz Sarı etiketli ürünlere bu kampanyayı oluşturuyoruz bu nedenle Sarıyı seçtik.)

f)     Tarihler: Kampanyanın Başlangıç ve Bitiş tarihleri seçilir. 

 

 

 Örnek farklı bir kampanya görünümü; 

Kampanya Tema;Basics trikolarda 2.ürün %50 indirimli.(Kategori hedefli bir kampanya modelidir, etiket alanının boş olması bu kategoride yer alan tüm etiketli ürünlerde geçerli olmasıdır.)