KARGO YÖNETİMİ

Sisteminizde geçerli olacak kargo kurgularını yapacağınız alandır. Bu alana Ayarlar > Kargo Yönetimi sayfasından ulaşabilirsiniz. Kargolarınızı tanımladığınızda müşterilerin bu kargo seçeneklerini görmesi için mutlaka desi bilgilerinin de tanımlanmış olması gerektiğini unutmayınız.

Kargo bilgisini nasıl eklerim?
Ayarlar > Kargo Yönetimi ekranına geldiğinizde Yeni Kargo Ekle () butonuna tıklayarak aşağıdaki gibi kargo tanımlaması yapabilirsiniz.


Kargoya Desi Bilgisi Tanımlama

Yeni kargo ekleme ekranında kargonun temel bilgilerini girdikten sonra "Kaydet" butonuna tıklarsınız ve sizi "Desi Grupları Sayfasına otomatik olarak yönlendirecektir. Ayrıca isterseniz Ayarlar > Kargo Yönetimi sayfasında ilgili kargonun eylemler menüsünde yer alan mavi pasta dilimi sembollü "desi grupları" seçeneği ile de aynı ekrana ulaşabilirsiniz. Bu sayfada ;
Açılan sayfada yeni ekle butonuna basarak desi girişlerinizi yapabilirsiniz,

Desi Grup Tanımı: Müşteri tarafında görünmeyecektir. Kendi ayırt edebileceğiniz bir tanım yazabilirsiniz. Örneğin 1-5 desi arası ya da sabit kargo desisi vb.
İlk Desi: Gruba dahil olan ilk desiyi bu alana yazınız.
Son Desi: Grubun son desisini yazınız.
NOT: Desi aralıklarında bir desinin bittiği sayı ile diğer desi aralığı başlamalıdır. Örneğin bu desi grubu 1-5 ise bir sonra ki desi 5-10 şeklinde başlamalıdır. Aksi takdirde yani 6-10 desi girişi yaparsanız 5 desinin karşılığı boş olacağı için sepet toplamı 5 desi olduğunda kargolar çalışmayacaktır.
NOT: Son olarak bir tane de kapamak için desi grubu tanımlamalısınız. Örneğin 10-9999 gibi.
Ayrıca sitede geçerli olacak tek bir kargo fiyatı uygulayacaksanız: sadece bir tane 1-9999 aralığında desi girebilirsiniz.
Kargo Kapsamı:
.    Hepsi: Türkiye dahil tüm ülkeler için geçerli fiyat tanımlayacaksanız hepsi olarak seçim yapınız.
.    Türkiye : Sadece Türkiye içi gönderim yapacaksanız Türkiye olarak seçim yapınız.
.    Diğer Ülkeler :  Sadece Diğer ülkelere gönderim yapacaksanız diğer ülkeler olarak seçim yapınız.
Fiyat: Bu alana da fiyat bilgisini giriniz.

Kargoya Teslimat Tarih ve Saatleri Ekleme (Opsiyonel)

Bu özelliği kullanmak için öncelikle Ayarlar > Genel Ayarlar Site Yönetim Araçları > Sipariş Ayarları > Siparişlerde Teslimat Tarihi parametresini aktif etmeniz gerekmektedir.

Parametreyi aktif ettikten sonra Ayarlar > Kargo Yönetimi sayfasından teslimat tarihi butonuna () tıklayın. Aşağıdaki ekrandan teslimat tarih ve saat bilgilerini oluşturmanız gerekmektedir.

Bu ekrandan Yeni Ekle () butonuna tıklayın. Aşağıdaki ekrandan teslimat kurallarını sisteme kaydetmeniz yeterli olacaktır. Artık sipariş adımlarında kargo seçilirken sizin tanımlamış olduğunuz teslimat tarih ve saatleri de seçilerek sipariş tamamlanacaktır.