Ürün fiyatlarından bağımsız olarak varyasyonlara ek fiyat tanımlayabilirsiniz. örneklerle göz atalım ,

** Varyasyon fiyatları tanımlamadan önce eğer daha önce eklediğiniz bir varyasyon grubu yok ise öncelikle varyasyon grupları oluşturmanız gerekmektedir. 

Ürün yönetimi> Varyasyon Grupları > Yeni Ekle


** Varyasyon gruplarını ekledikten sonra ya da var olan varyasonu güncellemek için ürün yönetimi alanına gelerek llgili ürünün varyasyon düzenleme alanına giriş yapınız.


*** Karşınıza ilgili ürüne tanımlanan varyasyonlar çıkacaktır/ yeni varyasyon eklemek için yeni ekle sekmesinden işlemi yapabilirsiniz. Düzenle ikonuna tıklayınız.


*** Düzenle alanına geldiğinizde ''Fiyat ve Stok Bilgilerini Ayrı Girmek İstiyorum'' seçeneğini görüceksiniz. Bu seçeneği aktif hale getiriniz.

 

***Seçeneği aktif ettiğinizde fiyat ve stok bilgileri alanlarının listelendiğini göreceksiniz. Bu alanları düzenlemek istediğiniz şekilde tamamladığınız anda varyasyonlar satış fiyatlarından bağımsız tanımladığınız fiyatlar üzerinden satın alınır. 

 


*** Eğer varyasyon fiyatlarını daha sonrasında tekrar satış fiyatları üzerinden gerçekleştirmek isterseniz yukarıda belitilen ek seçeneği pasif hale getirebilirsiniz ya da ilgili ürünü seçerek (düzenle alanına girerek) aşağıda  ekran görüntüsünde yer alan '' tüm varyasyon fiyatlarını güncelle seçeneğini aktif ederseniz tüm varyasyon fiyatları  ilgili satış fiyatları olarak güncellenir.