GELİŞMİŞ ÜRÜN SIRALAMA
Anasayfanızda, kategorilerinizde, marka sayfalarınızda ve etiket sayfalarınızda yer alan ürünlerin sıralamalarını gelişmiş ürün sıralama modülümüz ile kolayca değiştirebilirsiniz. 

1. Anasayfa Ürün Sıralama: 
Anasayfada yer alan ürünlerin ( -vitrin ürünleri-)sıralamalarını kendi istediğiniz gibi değiştirmek için Ürünler > Anasayfa Ürün Sıralama sayfasına gelin ve "tut-sürükle-bırak" yöntemini kullanarak istediğiniz gibi yer değişikliklerini yapın. Yaptığınız değişiklikler direkt olarak anasayfanıza yansıyacaktır.

"Anasayfa Ürün Sıralama" modülünün çalışması için Ayarlar>Genel Ayarlar> Ürün Ayarları sekmesinde yer alan "Vitrinde Rastgele Ürün Göster" parametresinin pasif olması gerektiğini unutmayız. ()

2. Kategori Ürün Sıralama :
Kategorilerde listelenen ürün sıraları için birden fazla seçimi aynı anda yapabilirsiniz. İsterseniz ürünleri teker teker "Tut-Sürükle-Bırak" yapabilir, isterseniz de klavyenizden CTRL tuşuna basılı tutarak birden fazla ürünü de aynı anda sürükleyebilirsiniz. Ayrıca standart olarak belirleyeceğiniz bir sıralama yöntemi ile otomatik sıralama da yaptırabilirsiniz. Dilerseniz sıralama yaptığınız kategorideki ürünlerin mevcut sırasını Excel'e indirebilir ve Excel üzerinde sıralama yaparak içeri aktarabilirsiniz. İşlemleriniz bittikten sonra sıralamayı kaydet butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

 

 

Yukarıdaki görselde kategori kısmından işlem yapmak istediğiniz kategoriyi seçiniz.

Daha sonra ürünleri listele seçeneğine tıklayınız. Sıralama menüsünden kategoride standart olarak geçerli olacak bir sıralama yöntemi seçebilirsiniz.
. Kategori Sıra: Ürünün kategoriye eklenme sırasıdır.
. Ürün ekleme tarihi: Ürünün sisteme eklenme tarihine göre otomatik olarak sıralar.
. Yeni Ürünler: Yeni ürün işaretlenme sırasıdır.
. Fiyata göre artan: Listede yer alan ürünleri fiyata göre ucuz olandan pahalı olana doğru sıralar.
. Fiyata göre Azalan: Listede yer alan ürünleri fiyata göre pahalı olandan ucuz olana doğru sıralar.
. Ürün Adı A-Z: Listede yer alan ürünlerin adlarına göre alfabetik olarak A'dan Z'ye doğru sıralar.
. Ürün Adı Z-A:Listede yer alan ürünlerin adlarına göre alfabetik olarak Z'den A'ya doğru sıralar.
Ayrıca "Anasayfa Vitrin Sıralama" 'da olduğu gibi Tut-Sürükle-Bırak yöntemi ile de ürün sıralamalarınızı değiştirebilirsiniz. Ek olarak klavyenizden CTRL tuşuna basılı tutarak birden fazla ürünü aynı anda seçerek yer değişiklikleri yapabilirsiniz. 
3. Marka Ürün Sıralama :
Gelişmiş ürün sıralama ile marka sayfalarınızın sıralama düzenini değiştirebilirsiniz. Bu işlem için Ürünler > Marka Ürün Sıralama sayfasını kullanabilirsiniz. Sayfanın kullanım şekli kategori ürün sıralama ile aynıdır.

4. Etiket Ürün Sıralama :
Gelişmiş ürün sıralama ile son olarak etiket sayfalarınızın sıralama düzenini değiştirebilirsiniz. Bu işlem için Ürünler > Etiket Ürün Sıralama sayfasını kullanabilirsiniz. Sayfanın kullanım şekli kategori ürün sıralama ile aynıdır.