TEKNİK DETAYLAR

Teknik detay alanı, ürünleriniz İle alakalı teknik özellikleri ekleyebileceğiniz alandır. Örneğin; bir tekstil firmasının E-ticaret yöneticisisiniz ve kumaşlarınız ile alakalı bilgiler girmek istiyorsunuz. (%50 saten %50 keten vb.) Bu özellikleri Ürünler > Teknik Detaylar kısmından tanımlayabilirsiniz. Tanımladığınız özellikleri daha sonra ürün yönetimi kısmından istediğiniz ürünlere atayabilirsiniz.Teknik detayları filtrede göstermeniz zorunlu değildir. Ayarlar > Genel Ayarlar > Ürün Ayarları sekmesinde "Ürün Filtre" ve "Ürün Filtre Teknik Detay" aktif ise filtrelerde ürünlere atanmış teknik detaylar da listelerde çıkacaktır.
Filtreler akıllı sistem ile çalışmaktadır. Yani filtrede yer alan bir seçenek herhangi bir ürünü ayırt etmiyor ise filtre listesinde görünmeyecektir. Bir örnek ile açıklayalım; tüm ürünler %50 pamuk olarak tenik detaya sahipse, filtre alanından %50 pamuklu olanları göster seçeneğini seçmek mantıklı olmayacaktır. Çünkü zaten listede görünen ürünlerin tümü %50 pamukludur.
Örnek Kategori Görünümü aşağıda yer almaktadır. Marka-Beden-Renk standart ürün filtreleme ile gelen bilgilerdir. diğerleri ise filtreleme ile gelen alandır.  

Teknik detay oluşturmanın işlem adımları ;
1.    Ürünler > Teknik Detaylar sayfasına gelin ve Yeni Ekle butonuna () tıklayın.
2.    Tanım kısmına teknik detayın tanımını yazın. Örneğin; "Kumaş Türü" , Teknik detayın görüneceği sırayı belirleyin (0'dan başlar, artarak gider). Son olarak Kaydet butonuna () tıklayın. Kumaş türü adında bir teknik detayın var olduğunu sisteme belirttiniz. 3. Adımda ise kumuş türüne özellikler belirteceksiniz.
3.    Yeni oluşturduğumuz Kumaş Türü isimli teknik detayın satırına gelin ve özellikler butonuna tıklayın. Yeni Ekle butonu () ile özelliklerinizi sisteme girin. Örneğin : KETEN, SATEN, İPEK, PAMUK vb. Bu adımda da sadece özellikleri sisteme tanıttınız. Henüz özeliklerin içinde bir değer bulunmamaktadır.
4.    Değer girişleri için eklediğiniz her gözelliğin "Değerler" kısmına tıklayın ve yeni ekle ile değerlerinizi girin. Örneğin; %30, %50 vb.
Teknik detayı ürüne atama;
Ürünler > Ürün Yönetimi sayfasına gelin ve ilgili ürünün düzenle butonuna () tıklayın. Teknik Detaylar sekmesine geçiş yapın. Bu sekmede az önce oluşturduğunuz teknik detaylar çıkacaktır. Listeden ürünün özellikleri ne ise atama işleminizi yapın ve kaydedin.