BLOK YÖNETİMİ

Tasarım > Blok Yönetimi sayfası ile sitenizin sağ, sol, orta üst ve orta alt bloklarına daha önceden Tasarım > Blok İçerik Yönetimi sayfasında oluşturduğunuz blokları ve sistemde standart olarak yer alan blokları ekleyebilirsiniz. Öncelikle hangi sayfa için blok düzenlemesi yapacağınızı seçerek başlamanız gerekmektedir (Örneğin: aşağıdaki görselde yapılan yerleştirmeler Anasayfa için geçerli olacaktır). Mevcut modüller arasından istediğiniz içeriği tut-sürükle-bırak yöntemi ile istediğiniz alana taşımanız ve Kaydet (  ) butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

 

NOT : İçerikleri sizin tarafınızdan Tasarım > Blok İçerik Yönetimi alanından hazırlanmış blokların sağ kısmında düzenle butonu () yer almaktadır. Bu buton sayesinde ilgili bloğun düzenleme sayfasına hızlıca geçiş yapabilirsiniz !

 

Yaptığınız yerleştirmelerin sitedeki örnek görüntüsü aşağıdaki şekilde olacaktır. Alanlara karşılık gelen blokların üzerinde isimleri yer almaktadır. 

 

 

 

Önemli Not: Kullanmakta olduğunuz tasarımın izin verdiği sayfalara blok eklemesi yapabilirsiniz. Örneğin marka sayfası için blok yerleştirmesi yapacaksanız ( ) sadece sol blok ve sağ blok alanlarına ekleme yapabilirsiniz. Kullanıma açık olmayan blok alanları zaten görünmeyecektir.
Anasayfa Blok Kullanım Önerisi : Örnek olarak Fırsat ürünleri,indirimli ürünler,en çok satan ürünler gibi blokları anasayfanıza koyarak müşterilerinize belli başlı ürünlerinizi daha çabuk şekilde sunabilirsiniz.