Ticimax Destek Merkezi

Ne arıyorsunuz?

Blok Yönetimi

Eğer banner ve görsel yerleşimlerinizi blok yönetimi sistemi üzerinden yapacaksanız öncelikle Ayarlar > Genel Ayarlar > Site Yönetim Araçları > Sayfa Tasarım Sistemi alanından blok yönetiminin aktil olması gerekmektedir. Blok Yönetimi aktif edildikten sonra; Tasarım > Blok Yönetimi sayfasını kullanarak kullanacağınız bannerları ve özel blokları sitenize ekleyebilirsiniz.

Aşağıda blok yönetimi sayfasının kullanımı hakkında bilgi verilmektedir;

Ticimax Kurulum Rehberi

 

Tasarım > Blok Yönetimi sayfası ile sitenizin sağ, sol, orta üst ve orta alt bloklarına daha önceden yeni blok ekle butonu ile oluşturduğunuz blokları ve sistemde standart olarak yer alan blokları ekleyebilirsiniz. Öncelikle hangi sayfa için blok düzenlemesi yapacağınızı seçerek başlamanız gerekmektedir (Örneğin: aşağıdaki görselde yapılan yerleştirmeler Anasayfa için geçerli olacaktır). Mevcut modüller arasından istediğiniz içeriği tut-sürükle-bırak yöntemi ile istediğiniz alana taşımanız ve Kaydet (  ) butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

 

NOT : İçerikleri sizin tarafınızdan blokların sağ kısmında düzenle butonu () yer almaktadır. Bu buton sayesinde ilgili bloğun düzenleme sayfasına hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

Yaptığınız yerleştirmelerin sitedeki örnek görüntüsü aşağıdaki şekilde olacaktır. Alanlara karşılık gelen blokların üzerinde isimleri yer almaktadır. 

Önemli Not: Kullanmakta olduğunuz tasarımın izin verdiği sayfalara blok eklemesi yapabilirsiniz. Örneğin marka sayfası için blok yerleştirmesi yapacaksanız ( ) sadece sol blok ve sağ blok alanlarına ekleme yapabilirsiniz. Kullanıma açık olmayan blok alanları zaten görünmeyecektir.
Anasayfa Blok Kullanım Önerisi : Örnek olarak Fırsat ürünleri,indirimli ürünler,en çok satan ürünler gibi blokları anasayfanıza koyarak müşterilerinize belli başlı ürünlerinizi daha çabuk şekilde sunabilirsiniz.

 

 

 

Bu İçerik Faydalı Oldu Mu?
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : info@ticimax.com
© 2005-2018 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.