MARKA YÖNETİMİ

Marka yönetimi alanından siteniz üzerinden satışını yapacağınız ürünlerin markalarını girebilirsiniz. Eğer ki ürünlerinizin markası yok ise kendi sitenizin adında marka oluşturabilirsiniz. Ürünler >Marka yönetimi alanından istediğiniz kadar marka ekleyebilirsiniz.

 Marka Yönetimi sayfasında markalarınızı filtreleyebileceğiniz bir alan bulunmaktadır. Bu sayede markalarınızı hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz

width: 100%

Marka eklemenin diğer kolay yolu ise ürün eklerken marka alanına direk markanızı eklemenizdir. Bu alana elediğiniz marka ürünü kaydettikten sonra otomatik olarak marka yönetimi alanına yeni marka olarak eklenmektedir. 

 

Markaya bağlı ürünler var ise direkt markayı silemezsiniz, silmek istediğiniz markaya ait ürünleri marka yönetimi alanından silerken çıkan uyarı ile farklı bir markaya taşıyabilir ya da toplu ürün işlemlerinden marka değişikliği yapabilirsiniz. 

Değiştirmek istediğiniz markaya ait ürünleri filtreleyin,

 

Ürün güncelleme alanında yer alan marka güncelleme ile yeni marka seçiminizi yaparak ilgili markaya bağlı ürünleri yeni markaya bağlayın.

 Şayet ürünlerinizde markalarınızın gösterilmesini istemiyorsanız, admin>ayarlar>genel ayalar>ürün ayarlarından marka parametresini pasif hale getirmeniz yeterlidir.

 

SEO alanları ilgili markanın arama motorlarında görünmesi yani indekslenmesi için gereklidir. Bu bilgileri ilgili markayı niteleyecek ve ön plana çıkarak şekilde doldurabilirsiniz. Herhangi bir markanın Google arama oranlarını görmek ve örnek anahtar kelimeler elde etmek için aşağıda yer alan araçları kullanabilirsiniz. 

***Google Arama Trendleri >>>https://www.google.com.tr/trends/

***Google Anahtar Kelime Aracı >>> https://adwords.google.com.tr/keywordplanner